Atama bekleyen öğretmenlere kötü haber

Atama bekleyen öğretmenlere kötü haber
Reklam

CHP Milletvekili Ceyhun İrgil Maliye Bakanı ile bir görüşme yaptığını soysam medya hesabından yaptı. İrgil yaptığı görüşmede Maliye Bakan’ın kendisine bu ay öğretmen atması yapılmayacağını söylediğini belirtti.

Kasım ayı öğretmen ataması, aralık ayı öğretmen ataması veya şubat ayı öğretmen ataması yapılmayacak. CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil Maliye Bakanı ile görüşmesini sosyal medya hesabından paylaştı. İrgil öğretmen atamasının yapılmayacağına dikkat çekti.

Milletvekili Ceyhun İrgil; öğretmen ataması yapılmayacak, atama planı yok CHP
CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil geçtiğimiz hafta Maliye Bakanı ile görüştüğünü açıkladı. Bakan ile yapılan görüşmede öğretmen atamasının yapılmayacağını öğrendiğini belirten İrgil, hükümetin önümüzdeki aylarda öğretmen ataması yapmasını planlamadıklarını vurguladı. İrgil sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada atama bekleyen öğretmenlere kötü haber vermiş oldu.

ÖĞRETMENLER TARAFINDAN TAKİP EDİLİYOR

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil atanmış MEB personeli kadar atama bekleyen öğretmen adayları tarafından da takip edilen bir kişi. Eğitimle olan paylaşımları, MEB ile ilgili haberleri ve özellikle atama konusunda bilgilendirmeleri tüm öğretmen ve öğretmen adaylarının dikkatini kendisine çekmiştir. İrgil bu sefer yaptığı açıklamada hükümetin öğretmen atama planının olmadığını belirterek Kasım, Aralık, Ocak, Şubat öğretmen ataması gerçekleşmeyeceğini vurguladı.

İRGİL: UMARIM YANILIYORUMDUR

Ceyhun İrgil sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya Umarım yanılıyorumdur diye başladı. Maliye Bakanı ile yaptığı görüşmeden detaylar paylaşan Milletvekili, bütçe kısıtlamasından dolayı öğretmen ihtiyacı olmasına rağmen öğretmen atamasının yapılması yönünde bir planlama olmadığına dikkat çekti. Bütçe kısıtlamasından dolayı Maliye Bakanlığı’nın atamalara onay vermediğinin altını çizen İrgil, 15 Kasım 2016 Salı günü MEB bütçesinin plan bütçe komisyonunda görüşüleceğini açıkladı. Bütçeden alınacak kararın önemli olduğunu işaret eden İrgil ilerleyen zamanlarda farklı bir karar alınmazsa yakın zamanda öğretmen atamasının yapılmayacağını belirtti.

ŞUBE MÜDÜRLERİNİN ATANMASI

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil sosyal medya hesabından yaptığı diğer açıklamada ise davalarını kazanan şube müdürlerinin atamasının MEB tarafından yapılması gerektiğine değindi. Atamaları yapılmayan Milli Eğitim Şube Müdürlerinin mahkemelerinin kazanıldığına dikkat çeken İrgil, mahkeme kararlarına rağmen atamaların yapılmadığına ve aldıkları bilgiye göre de MEB’in atama yapmayacağını belirtti, tepki gösterdi.
Öğretmenlericin

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ